
Danske Speditørers Toldkonference 2025
Toldkonference 2025 – Få overblikket over fremtidens toldlandskab!
Hvordan påvirker den nye EU-toldreform din virksomhed? Hvor langt er vi med implementeringen af DMS Import? Og hvordan udvikler de globale handelsrelationer og barrierer sig? Danske Speditørers årlige Toldkonference giver dig det komplette overblik over toldens udvikling – både i Danmark, EU og globalt.
Året toldkonference fokuserer på tre centrale områder:
- Toldstyrelsen giver en aktuel status på implementeringen af DMS Import – hør om tidsplaner, udfordringer og næste skridt.
- Bliv klædt på til fremtiden med indsigt i EU’s kommende toldreform – hvad ændres, og hvad betyder det for dig?
- Få et globalt perspektiv på handelsbarrierer og toldpolitiske tendenser – hvor bevæger verdenshandlen sig hen?
Hvorfor deltage?
- Få førstehåndsviden fra myndigheder og brancheeksperter
- Bliv opdateret på strategiske og operationelle konsekvenser
- Mød fagfæller, del erfaringer og styrk dit netværk
Told er under forandring – og det stiller krav til din viden.
Programmet er under udarbejdelse, men tilmeldingen er åben til dagen hvor branchens vigtigste aktører samles på Munkebjerg Hotel i Vejle.
Vi ser frem til en inspirerende og lærerig dag sammen med jer.
Vel mødt til Toldkonferencen 2025
For hele programmet, og tilmelding, tryk her